Ekran tamiri; günümüzde akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber, yerini ekran değişimine bırakmıştır. Dokunmatik panelin ekran ile bütünleşik vaziyette olması sebebi ile ekranda bir problem olduğunda var olan ekranı tamir ederek problem çözülememektedir. Parça değişimi yapılması gerekmektedir. Sadece ön camın değiştirilmesi veya ekranın bütünü ile değiştirilmesi gerekebilmektedir. Ekran kırılması, ön cam çatlaması, dokunmatik özelliğinin çalışmaması gibi sebepler ile ekran tamiri için müşterilerimiz gelebilmektedirler. Ekran tamirinin fiyatları ise; tamir edilecek olan telefonun modeline, gerekli olan parçaya ve probleme göre değişiklik göstermektedir. Ekran değişimi yaparken %100 orijinal parça kullanmaktayız ve aynı zamanda garanti vermekteyiz. Ekran tamiri süremiz ise; ortalama 30 dakikadan 90 dakikaya kadar sürebilmektedir.

Ekran Tamiri Gerektiren Durumlar Nelerdir?

Ekranın tamir edilmesini gerektiren sebepler şöyledir:

 • Cihazın yoğun kullanımı sonucunda ekran tamirini gerektirecek bir problem ortaya çıkabilmektedir.
 • Telefonu kullanırken telefonun düşürülmesi sonucunda ekranda tamir gerektirecek hasar oluşabilmektedir.
 • Cihazın ekranına baskı uygulanması sonucunda ekranın kırılması veya hasar alması muhtemeldir.
 • Ekrana gelen darbeler sonucunda ekran tamirini gerektirecek sorunlar ortaya çıkabilmektedir.

Akıllı telefonlar oldukça hassas cihazlardır. Dolayısı ile aldıkları beklenmedik darbeler sonucunda cihazın ekranını da etkileyebilecek problemler ortaya çıkabilmektedir.

Ekran Tamiri Mümkün Müdür?

Ekran tamiri yapabilmek için öncelikle akıllı telefonların ekran parçalarını tanımak gerekmektedir. En dışta ön cam bulunmaktadır. Ardından içe doğru sırası ile dokunmatik alan, iç ekran ve dış panel bulunmaktadır. Ekran kırıldıktan sonra ekran tamiri yaparak eski haline geri döndürmek mümkün olmadığı için ekran değişimi yapmaktayız.

Dokunmatik alanın değişiminin yapılması gerektiğinde, tek bir parçanın değiştirilmesi ile verimli sonuç elde edilememektedir. Bu sebeple, dokunmatik alan ile ekran bütünleşik yapıda olmaktadır. Telefonunun dokunmatiği çalışmayanların, telefon ekranlarını değiştirmemiz gerekmektedir. Ancak iPhone kullananların telefonunun dokunmatiğinde problem yaşaması durumunda; dokunmatik entegresinde arıza olup olmadığını da göz önünde bulundurmaktayız. Ekran kartının üzerinde bulunan bu entegre, oldukça küçük bir parçadır.

Ekran Tamirinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ekran tamiri ile ilgili bilinecek detaylar şöyledir:

 • Telefon ekranında kırık veya çatlak oluşması durumunda; ekrana diş macunu sürülmesi gibi alternatif önerilerin dikkate alınmaması ve uygulanmaması gerekmektedir. Bu yöntemler ekranı eski haline getirmediği gibi daha kötü bir duruma girmesine de sebebiyet verebilmektedir.
 • Ekran tamiri fiyatları; tamir işleminin yapıldığı yere, tamirde kullanılan parçaların orijinal olup olmadığına göre değişiklik gösteren bir konudur. Ekran tamirinde oldukça uygun fiyatlar sunmaktayız.
 • Telefon ekranları; akıllı telefonların en göz önündeki, en fazla enerji harcayan, bütün işlemlerin yapılabildiği parçası olduğu için hasar alması durumunda tamir edilmesi zorunlu hale gelmektedir.
 • Ekranın bozulması demek, telefonun neredeyse işlevsiz hale gelmesi demektir. Bu sebeple telefon sahipleri, ekranları bozulduğunda mağdur olmaktadırlar. Kırılması halinde iki seçenek bulunmaktadır. Yeni bir cihazın alınması veya kırılan ekranın tamir edilmesidir.

Ekran Tamiri İçin Bilinmesi Gerekenler

Ekran tamiri için önemli noktalara bakıldığında; özellikle dokunmatik telefonlarda, hasar görmüş olan ekranın tamir edilmesi problemi çözmemektedir. Ekran parçasının değiştirilmesi gerekmektedir. Ekran tamirinde hangi parçanın değiştirilmesi gerektiğine ise şu şekilde karar vermekteyiz:

 • Telefonlarınızı açtığınızda hiç görüntünün olmaması durumunda, ekran değişimi yapmaktayız.
 • Telefon açıldıktan sonra ekran görüntüsü varsa ve dokunmatiğin çalışmasında da herhangi bir problem yok ise; ön camın değiştirilmesi yeterli olmaktadır.

Ekran Tamiri Süreci Nasıl İşler?

Ekran tamirinin işleyişinde öncelikle tamire ihtiyacı olan cihazın bize getirilmesi gerekmektedir. Ardından uzman teknisyenlerimiz cihazın arızasını tespit etmek için inceleme yapmaktadırlar. Arızanın ne olduğu tespit edildikten sonra tamirinin yapılabilmesi için gerekli olan parçalar ve uygulanacak olan işlem belirlenmektedir. Bu sayede en uygun ve doğru fiyatı oluşturabilmemiz mümkün olmaktadır. Müşterilerimize çıkardığımız fiyatı bildirdikten sonra onaylarına sunmaktayız. Kabul etmeleri durumunda tamir işlemine başlamaktayız.

Ekran Tamiri Sırasında Cihazda Bilgi Kaybı Olur Mu?

Ekran tamirinde telefonda bilgilerin silinmesi gibi bir durum yaşanmamaktadır. Teknik ekibimiz bilgi kaybının yaşanmaması için gerekli yolu izleyebilecek donanımdadır. Ancak cihazdaki yazılımsal problemler dolayısı ile bilgi kaybını gerektiren bir müdahale yapılması gerekebilmektedir. Böyle durumlarda teknik ekibimiz önceden müşterilerimize bilgi vermekte ve işlemin yapılması durumunda bilgi kaybının olacağını bildirmektedir. Eğer müşterilerimiz onay verir ise; teknik ekibimiz işleme devam etmektedirler.

Akıllı Telefonlarda Ekran Tamiri Nasıl Olmalı?

Akıllı telefonlarda ekran değişimi için uzman ve tecrübeli teknisyenlerimiz, özel üretim teknisyen ekipmanlarını kullanarak tamir işlemini yapmaktadırlar. Ekran tamiri sonrası istenen sonucun elde edilebilmesi için sunduğumuz hizmetler ise şöyledir:

 • Ön cam, dokunmatik alan, iç ekran ve dış panelden oluşan komple değişim yaparken orijinal ürün kullanmaktayız.
 • Telefonun içerisinde bulunan bilgilerin silinmemesine özen göstermekteyiz.
 • Teknik servis hizmeti verdiğimiz ortam statik elektrikten arındırılmış olup, periyodik bir şekilde de sterilize edilmektedir.
 • Ekran tamiri için ekran değişimi yapıldıktan sonra ekran garanti kartı ile beraber telefonu teslim etmekteyiz.

Ekran tamiri
Ekran tamiri

Ekran tamiri
Ekran tamiri